• (81) 741 54 07
  • ul. Kompozytorów Polskich 8, 20-848 Lublin
  • Pon - Sob : 7:00 - 19:00

Logo Unia Europejska

Kinesiotaping

Kinesiotaping

W terapii wykorzystuje się taśmy-plastry o parametrach zbliżonych do ludzkiej skóry; plaster nie ogranicza ruchów, jest odporny na działanie wody, umożliwia przepływ powietrza i nie powoduję uczuleń na skórze. Plastry stosuję się w okresie do kilku tygodni.

Działanie: plastry usprawniają miękkie części układu ruchu: mięśnie, ścięgna, więzadła i stawy oraz wspomagają układ krążenia. Wskazania: zespoły bólowe kręgosłupa, wady postawy, stany pourazowe mięśni i stawów, przeciążenie mięśni i ścięgien, zwichnięcia, skręcenia i stłuczenia. Jeżeli układ taśm jest zgodny z przebiegiem naczyń krwionośnych oraz chłonnych, to mają pozytywny wpływ na działanie układu krążenia.

Cel terapii: złagodzenie bólu mięśni i stawów, poprawa elastyczności i napięcia tkanek miękkich, wydolności oddechowej i usunięcie obrzęków limfatycznych.
Kinesiotaping stosowany jest w leczeniu kontuzji sportowych i w rehabilitacji. Jest skuteczny w leczeniu urazów, stosowany jest również profilaktycznie.

Zastosowanie: medycyna sportowa, ortopedia, neurologia, reumatologia, geriatria i onkologia.

Wykonanie zabiegu: przed zastosowaniem taśm należy przeprowadzić badania diagnostyczne celem zdiagnozowania problemu i zastosowania odpowiedniego postępowania terapeutycznego. Działanie plastrów zależy wyłącznie od odpowiedniej techniki naklejania, plastry nie zawierają żadnych substancji leczniczych.
Kontakt
Kontakt
(81) 740 22 88

8:00-18:00

Zapewniamy 23 gabinety specjalistyczne

Doświadczony zespół lekarzy spacjalistów zadba o zdowie całej rodziny.

Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja itee.pl.